Про нас

Доброго дня шановні відвідувачі. Вітаємо Вас на сторінках нашого сайту «GALS-TOUR».

Ми – група професійних, дипломованих екскурсоводів і менеджерів, які об’єднались для надання якісних туристичних послуг, організації екскурсій Львовом, Львівщиною та Західною Україною.

Декілька слів про нашу назву, або чому саме «Гальс-тур».
Сьогодні на карті України немає назви Галичина. Так офіційно називались землі до 1918 року на півночі Карпатських гір, у басейнах річок Дністра, Західного Бугу і Сяну – це території сучасних Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей, а також частини Сілезького, Підкарпатського і Малопольського воєводств на території Польщі. Проте засоби масової інформації, бізнес та політики масово використовують цей давній бренд і тепер.

Тож звідки взялась та чому така популярна ця назва нашого краю?
Існує декілька версій її походження. За однією із них – слово Галичина походить від давньо-грецького слова «gals» – сіль. Таку гіпотезу висунув австрійський вчений Бальтазар Гакет (1739-1815). З 1787 по 1805 роки Гакет працював професором природничого відділу Львівського університету. В процесі своєї наукової діяльності він здійснив декілька дослідницьких подорожей Україною та зокрема Карпатами, і залишив нам детальні описи цих мандрівок. Можливо саме таке глибоке занурення у вивчення історії наших земель наштовхнуло його на виведення соляної гіпотези.
А Галичина і сіль справді мають дуже багато спільного. Адже, саме у підніжжі Карпат із глибин наших земель виходять назовні безліч джерел, у воді деяких із них розчинена велика кількість солі. Здавна в народі таку воду називали ропою. Цю ропу висушували на сонці, або виварювали для отримання солі. Досить тривалий час, аж до кінця IXX ст., Галичина була чи не єдиним джерелом постачання солі в центральній Європі. У Києво-Печерському літописі вказано, що у 1097 році, коли припинилось постачання солі з галицького князівства, «то не було солі по всій Руській землі». У IVX столітті землі Галичини входили до складу польського королівства – 70% доходів королівської скарбниці поповнювалась завдяки соляному промислу Прикарпаття. Розквіт солеваріння припав на XV- XVII століття. Навіть у Львові давня назва вулиці Руська – вулиця Соляників, це свідчить про те, що основний промисел місцевого етнічного населення був пов’язаний із видобуванням та торгівлею сіллю. В кінці IXX століття поширюється новий, прогресивніший спосіб соледобування – кар’єрний, а солеваріння поступово приходить в упадок. На сьогодні ми не відчуваємо браку у дешевій і якісній солі, проте до кінця середніх віків сіль називали білим золотом. Інколи вона дійсно в ціні не поступалась: була повноцінною валютою – нею розраховувались за службу, платили податки, обмінювали на інші цінності. І справді «в історії солеваріння – історія Галичини».

Кожна наша екскурсія організовується наступним чином.
Екскурсія у збірній групі – відбувається за визначеним маршрутом та у встановлений час. Саме такі екскурсії є основними, та висвітлені на нашому сайті.
Екскурсія індивідуальна – в даній екскурсії, Ви самі встановлюєте час початку, тривалість, маршрут руху, об’єкти для огляду та інші послуги за бажанням.

Тур на вихідні, або на свята – за нашими пропозиціями, або Вашими побажаннями ми розробимо для Вас кількаденну програму відпочинку, включно з проживанням та харчуванням.
За умови замовлення туру, або декількох екскурсій діє система знижок та подарунків.

Запрошуємо до співпраці туристичні фірми для надання якісного екскурсійного обслуговування.

Напишіть нам

 

    ×
    Call Now Button